Już cztery tygodnie upłynęły od konferencji Condition.2015 Conservation and Digitalization, w związku z czym czas na podsumowania.
(więcej…)
Już cztery tygodnie upłynęły od konferencji Condition.2015 Conservation and Digitalization, w związku z czym czas na podsumowania.
Po czterech ekscytujących i inspirujących dniach obrad, konferencja Condition.2015 Conservation and Digitalization dobiegła końca.
Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom za udział w konferencji, prelegentom, za trud włożony w przygotowanie materiałów i ich prezentację oraz moderatorom i Radzie Programowej konferencji za wkład w jej przygotowanie i prowadzenie.
Na konferencji wystąpiło 37 prelegentów z 8 państw, którzy prezentowali treści łącznie przez 740 minut. Kolejne 220 minut poświęcono na dyskusje po prezentacjach. Dyskusje w kuluarach (przerwy kawowe, obiady, kolacje) co najmniej zrównoważyły łączny czas prezentacji i towarzyszących im pytań. Przyjęty podział czasu zapewnił uczestnikom możliwość dzielenia się doświadczeniami i osiągnięciami w formalnych i nieformalnych dyskusjach w gronie specjalistów swojej dziedziny.
Uzyskane informacje od uczestników wskazują, że wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem. Więcej informacji na ten temat już wkrótce, w oparciu o wyniki analizy ankiet uczestników.
Ostatnim elementem konferencji jest znajdująca się w przygotowaniu publikacja pokonferencyjna. Zostanie wydana w listopadzie 2015 w formie publikacji papierowej i e-booka. E-book będzie dostępny na niniejszej stronie.
Konferencja rozpoczęła się!
Oficjalne otwarcie Condition.2015 nastąpiło o godzinie 9:00.
Poniżej znajdą Państwo praktyczne informacje dotyczące nadchodzącej konferencji Condition.2015 Conservation and Digitalization Conference.
W związku ze zbliżającym terminem rozpoczęcia Condition.2015 Conservation and Digitization Conference, pragniemy zaprezentować Państwu informacje na temat wybranych projektów, które zostaną przedstawione w maju.
Rozpoczynamy z dwoma projektami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, w tym tygodniu – digitalizacja 3D łodzi ludowych a w następnym – dokumentacja Żurawia w Gdańsku.
W 2014 roku Narodowe Muzeum Morskie zrealizowało projekt w ramach Wieloletniego Programu Rządowego Kultura+, priorytet Digitalizacja, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorem priorytetu jest Narodowy Instytut Audiowizualny.
Project Manager dr Lyn Wilson przedstawi na konferencji Condition.2015 nowatorski projekt Scottish Ten.
Dr Lyn Wilson przedstawi 40 minutową kluczową prezentację pod tytułem: “Global Approaches to Digital Documentation” w czwartkowe popołudnie 21 maja (na zakończenie pierwszego dnia konferencji poświęconej digitalizacji).
Dwudniowy program poświęcony konserwacji w ramach konferencji Condition.2015 – Conservation and Digitization został dziś ogłoszony!
(więcej…)
Dwudniowy program poświęcony digitalizacji w ramach konferencji Condition.2015 – Conservation and Digitization został dziś ogłoszony!
(więcej…)
Ocena abstraktów wkroczyła w końcową fazę. Program konferencji zostanie ogłoszony do końca przyszłego tygodnia. Najprawdopodobniej, w pierwszej kolejności zostanie opublikowana części poświęconej digitalizacji.
(więcej…)
Życzymy Państwu Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Project "Shipwreck Conservation Centre with Studio Warehouse in Tczew - construction of new cultural infrastructure of the National Maritime Museum in Gdańsk" within the Programme "Conservation and revitalization of cultural heritage".
Supported by a grant from Iceland, Liechtenstein and Norway and co-financed by the Polish funds.