Już cztery tygodnie upłynęły od konferencji Condition.2015 Conservation and Digitalization, w związku z czym czas na podsumowania.

Organizatorzy dziękują wszystkim respondentom za czas poświęcony na wypełnienie ankiet.
W związku z uzyskaną oceną konferencji, podjęto decyzje, że Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku dołoży wszelkich starań aby zorganizować kolejną edycję konferencji za trzy lata. W celu podniesienia jakości wydarzenia pod względem organizacji i komunikacji, uzyskane ankiety zostały poddane szczegółowej analizie.
Przeprowadzone w trakcie konferencji ankiety zostały wypełnione przez czterdziestu czterech respondentów, co stanowi mniej niż połowę uczestników konferencji. Najwięcej ankietowanych dowiedziało się Condition.2015 od znajomych lub od kolegów z pracy. Największe grupy uczestników tworzyli kolejno w części konserwatorskiej: konserwatorzy, archeologowie, restauratorzy, konsultanci czy środowisko naukowe (doktoranci i profesorowie) oraz w części digitalizacyjnej: specjaliści ds. zasobów cyfrowych , kierownicy (managerowie) Działów Dokumentacji Cyfrowej czy inspektorzy dziedzictwa. Ankietowani zapisując się na konferencję liczyli głównie na możliwość nawiązania nowych kontaktów, wymianę wiedzy i doświadczeń, ale również znalezienie potencjalnych partnerów do współpracy czy poszukiwanie nowych metod i pomysłów w obszarze konserwacji i digitalizacji, które z powodzeniem mogliby zastosować w swojej codziennej pracy.
Uczestnicy ocenili konferencję pod kątem wartości i jakości materiałów konferencyjnych, zawartości prezentacji, jakości komunikacji z Komitetem Organizacyjnym, możliwości nawiązania nowych kontaktów, miejsca konferencji, zakwaterowania i cateringu. Powyższe kategorie zostały ocenione w skali od 1 do 5. Wśród aspektów, które zdaniem delegatów były najbardziej korzystne wymieniono: wartość merytoryczną konferencji, różnorodność prezentacji, możliwość porównania wyników badań, zwiedzanie Działu Konserwacji Narodowego Muzeum Morskiego, zakres tematyczny związany z procesem konserwacji, interesujących prezenterów, szanse na poznanie nowych specjalistów i wymianę doświadczeń, organizacje czy brak opłaty rejestracyjnej.
Delegaci zwrócili uwagę, że w kolejnej edycji warto zachęcić do udziału liczniejszą reprezentację z muzeów z Zachodniej Europy, zapewnić tłumaczenia audio podczas konferencji, rozszerzyć zakres tematyczny i uwzględnić więcej aspektów naukowych w części poświęconej konserwacji oraz położyć większy nacisk na prezentacje na temat aktualnych projektów w muzeach. Ogółem 98% ankietowanych zdecydowanie poleciłoby konferencję swoim znajomym i kolegom z pracy.
Poniżej fotografie prelegentów w trakcie wystąpień podczas konferencji. Dodatkowo, wspólna fotografia wykonana w trakcie części konserwatorskiej konferencji.








































